مکانی که این ردیاب ها نصب می شوند، تاثیری بر آنان دارد؟
مکانی که این ردیاب ها نصب می شوند، تاثیری بر آنان دارد؟
دی ۲۸, ۱۴۰۰
چگونه از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری کنیم؟
چگونه از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری کنیم؟
دی ۲۸, ۱۴۰۰
سرقت لپ تاپ

متاسفانه امروزه لپ تاپ ها توجه سارقان را جذب کردند و هر روز تعداد زیادی لپ تاپ مفقود می شود. در کشور ما آمار دقیقی از سرقت لپ تاپ موجود نیست اما در کشوری مانند ایالات متحده آمریکا در هر دقیقه بیش از یک لپ تاپ دزدیده می شود. این آمار که آمار کمی هم نیست ما را به فکر می برد که از وسایل خود بیشتر مراقبت کرده و تصمیمات ایمنی را اتخاذ کنیم. چرا که خیلی از لپ تاپ های دزدیده شده هرگز پیدا نمی شوند. بنابراین ردیاب توربو اینجا است  تا به شما راهکارهایی برای جلوگیری از مفقود شدن لپ تاپتان ارائه بدهد و اگر لپ تاپ شما مفقود شد چگونه آن را پیدا کنید.

نگهداری لپ تاپ در کیف مخصوص به خود

از آنجا که لپ‌تاپ هیچ دستگیره ای ندارد قرار دادن آن درون یک کیف مخصوص می تواند راهکار مناسبی باشد. چرا که شما از کیف به خوبی مراقبت کرده و سرقت آن جلوگیری می‌کنید.

می توانید لپ تاپ تان را درون کوله‌پشتی نیز قرار دهید.

اتصال لپ تاپ به میز کارتان

سرقت لپ تاپ

اگر کار شما به گونه ای است که لپ تاپ باید دائم روی میز کارتان باشد می توانید آن را با یک کابل به میز کارتان متصل کرده و به این طریق مطمئن باشید که کسی به آن دست نمی زند.

رها نکردن لپ تاپ در مکانهای عمومی

برای جلوگیری از دستبرد زدن به وسایل تان باید آن را از دید عمومی پنهان نگه دارید و یا جایی که به آن نیازی نیست استفاده نکنید.لازم به ذکر است که بعد از هر بار استفاده حتماً لپ تاپ تان را جمع کنید و آن را در مکان مخصوص به خود قرار دهید.

شیوه های پیدا کردن لپ تاپ

گاهی با تمام کارهایی که انجام می دهید باز هم ممکن است لپ تاپ تان به سرقت برود اکنون باید چه کنیم؟ ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم با راهکارهای ارائه دهیم شما بتوانید به راحتی لپتاپ خود را پیدا کرده و سارقان را شناسایی کنید. این شیوه ها برای موقعیت های متفاوتی استفاده میشود پس با روشهای کلی آن آشنا می شویم.

 

حک کردن نام خودتان بر روی قسمت مخفی لپ تاپ

شما می توانید بر روی یک قسمت کاملا مخفیانه نام خود را حک کرده و یا یک علامت اختصاری مربوط به خود را قرار دهید. به طوری که برای سارق ناآشنا باشد و احتمال پیدا کردن آن را نداشته باشد.

سرقت لپ تاپ

رمزگذاری اطلاعات

متاسفانه سارقان با دزدیدن لپ‌تاپ شما ممکن است از اطلاعات آن سو استفاده کرده و برای شما مشکل ایجاد کنند از این رو حتما اطلاعات خود را رمزگذاری کرده و حتی امکان هر پوشه، رمزی متفاوت داشته باشد.

استفاده از ردیابی جی پی اس برای پیدا کردن لپ تاپ

اما یکی از کاربردی ترین شیوه ها برای پیدا کردن لپ تاپتان استفاده از ردیاب های جی پی اس می باشد. این ردیاب ها که به صورت یک قطعه الکترونیکی اضافی بر روی قطعات دیگر قرار می گیرندکار را برای شما آسان کرده و شما می توانید خیلی زود به لپتاپ تان برسید. این قطعه بر روی مادربرد لپ تاپ شما قرار می گیرد و بعد مانند یک فرستنده عمل کرده و اطلاعات دستگاه شما همراه با موقعیت آن را به تلفن همراه تان ارسال کرده و شما به راحتی می توانید دستگاه خود را پیدا کنید.

نکته حائز اهمیت این است که دقت ردیاب ها بسیار بالا بوده و احتمال خطای آنها کم می باشد.

سرقت لپ تاپ

از ویژگی های این ردیاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به وسیله ردیاب های شنود دار می ‌توانید صداها را نیز تشخیص دهید.
  • در کوتاه ترین روش و بدون نگرانی می توانید وسایل مسروقه را پیدا کنید.
  • مکان دقیق وسیله دزدیده شده را می توانید تشخیص دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما