ردیاب شخصی
مرداد ۱۱, ۱۳۹۹
قیمت جی پی اس خودرو
قیمت جی پی اس خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟
مرداد ۱۱, ۱۳۹۹
نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو

قبل از شروع کار نصب ردیاب خودرو، شما باید در نظر داشته باشید ،طرف شما که سعی در خنثی کردن و قطع کردن دستگاه ردیاب را دارند، سارقانی هستند که از نظر ضریب هوشی البته در ضمینه منفی، افراد سطح بالا و زیرکی هستند. شما باید دستگاه ردیاب را در جایی از خودرو بصورت کاملا مخفی نصب نمایید که در صورتیکه سارقین حتی شک بوجود دستگاه ردیاب در خودرو کنند، نتوانند آنرا پیدا کنند. نصابهای شرکت ردیاب توربو این کار را بصورت کاملا تخصصی انجام می دهند. ولی ما در اینجا در مورد نصب ردیاب توضیحاتی می دهیم که چنانچه شما حتی مقدار کمی در ضمینه برق خودرو آگاهی داشته باشید و در اصطلاح عامیانه آچار به دست باشید بتوانید خودتان دستگاه ردیاب را روی خودرویتان نصب کنید.

توجه داشته باشید که دومدل دستگاه جی پی اس موجود است.

١- ردیاب آهنربایی بدون نیاز به سیم کشی که با شارژ باطری داخلی دستگاه کار می کند.

٢- مدل نیازمند به نصب دائمی روی خودرو

 

هر کدام از این دستگاهها مزایا و معایبی دارند که شما بنا به نیازتان باید یکی از مدلها را انتخاب کنید.
در مدل آهنربایی که خود نیز شامل دو تریم نگهداری شارژ ٢ روزه و ٣٠ روزه می باشد، شما اصلا نیاز به سیم کشی روی خودرو ندارید و فقط کافیست جای مناسبی برای آن داخل یا خارج خودرو پیدا کنید آنرا به بدنه فلزی بچسبانید.

البته الزامأ نیازی نیست که به جای فلزی چسبیده شود. در هر جایی از خودرو می توانید آنرا جایگذاری کنید. ولی اگر به جای فلزی بچسبانید بواسطه کشش آهنربایی دستگاه باعث می شود دستگاه در جای خود محکم بماند و تکان نخورد. این مزیت دستگاه ردیاب آهنربایی بود که نصب آن بسیار ساده و راحت می باشد ولی ایراد و سختی کار کردن با این مدل دستگاهها این است که شما نیاز به شارژ کردن آن دارید و همواره باید مراقب باشید که دستگاه ردیاب بواسطه اتمام شارژ باطری خاموش نشود.

در اینجا لازم بذکر می باشد که شما می توانید همین دستگاههای آهنربایی را بصورت دائم بواسطه سیم کشی روی خودرویتان نصب کنید و مزیت آن نسبت به دستگاههای نوع دوم که بعد توضیح خواهیم داد این است که اگر برق خودرو یا برق دستگاه ردیاب قطع شود ، دستگاه مدت بیشتری روشن می ماند و بکار خود ادامه می دهد. دستگاههای نوع دوم، بعد از قطع شدن برق خودرو نهایتا ١٠ ساعت روشن می ماند. همه مدلهای ردیاب خودرو شرکت ردیاب توربو در صورت قطع شدن برق خودرو یا برق ردیاب بلافاصله به ادمینهای دستگاه که تا ۵ نفر قابلیت معرفی دارند اس ام اس هشدار قطع برق همراه با لوکیشن ارسال می کند.

٢- دستگاههای ردیاب نیازمند به نصب و سیم کشی روی خودرو

این دستگاهها بواسطه اینکه باطری درون آنها کوچکتر از مدل آهنربایی شارژی می باشد، ابعاد کوچکتری دارند و مخفی کردن آن داخل خودرو راحتتر می باشد. با نصب دائم آن روی خودرو دیگر نیاز به شارژ کردن ندارید و دستگاه بصورت خودکار از برق خودرو شارژ می شود و همچنین این مدل ردیابها بجز سیستم ردیابی به سیستم هوشمند دزدگیر خودرو با قابلیت ارسال پیامهای هشداری از جمله باز شدن درب خودن، روشن شدن خودرو، ضربه خوردن خودرو به گوشی موبایل شما نیز می باشد. مواردی که ذکر شد مزایای این مدل ردیاب بود. اما عیب این مدل ردیاب در مقایسه با مدل آهنربایی این است که شما نیاز به سیم کشی داخل خودرو دارید و نصب آن از دستگاههای آهنربایی سخت تر می باشد.

 

دستگاههای مدل ١٠٢ و ١٠٨ شرکت ردیاب توربو آهنربایی و مدل ٣٠٣ و ١٠٣ و ١٠۵ و ٣١١ نیازمند به نصب هستند و مدل OBD هم که بدون سیم کشی به سوکت دیاگ خودرو وصل می شود.

 

چنانچه شما بخواهید دستگاههای نیازمند به نصب را خودتان نصب کنید و تخصص زیادی هم در امر برق ندارید و یا اینکه می خواهید سیم کشی خودرو دست نخورد، کافیست که سیم قرمز دستگاه ردیاب را به برق مثبت خودرو و سیم مشکی را به شاسی یا برق منفی خودرو متصل نمایید. به همین سادگی دستگاه ردیاب شما روشن می شود و شروع بکار می کند. بقیه سیمهای دستگاه ردیاب مربوط به قسمت دزدگیر هوشمند دستگاه و قسمت خاموش نمودن خودرو بوسیله موبایل می باشد که توصیه می شود در صورتیکه تخصصی در این زمینه ندارید نصب ردیاب خودرو یتان را به نصابهای متخصص شرکت ردیاب توربو بسپارید.

دستگاه ردیاب هر جایی از خودرو قابل نصب می باشد.

امواج جی پی اس در دستگاههای باکیفیت براحتی از شیشه و پلاستیک و حتی از فلز عبور می کند و در این مورد تقریبا محدودیتی برا جایگذاری وجود ندارد. شما می توانید دستگاه را داخل داشبورد ، زیر صندلی ، داخل درب خودرو ، داخل صندوق عقب، فاصله بین سقف فلزی و موکت محافظ آن ، داخل کاپوت، داخل کنسول وسط صندلیهای جلو و هر جای دلخواه دیگری جایگذاری کنید.

از اینکه برق دستگاه ردیاب بصورت صحیح وصل شده است اطمینان حاصل نمایید.

سیم کارت ردیاب را بصورت صحیح طبق توضیحات کاتالوگ شرکت ردیاب توربو در شیار دستگاه قرار دهید و منتظر شوید چراغ سبز دستگاه بصورت چشمک زن روشن شود. میکروفون دستگاه را در جایی قرار دهید که هم مخفی باشد و هم کیفیت شنود داخل کابین خودرو خوب باشد. کلید اضطراری SOS را در نزدیکی راننده در جایی نصب کنید که هم در مواقع اضطراری دسترسی به آن راحت باشد و هم مخفی باشد.

 

سیمها رو مرتب و دسته بندی کنید و با بست کمربندی محکم کنید.

محل وصل شدن سیمها را بخوبی عایق بندی کنید.

بعد از نصب سخت افزاری دستگاه نوبت به قسمت نرم افزاری ردیاب می رسد.

شرکت ردیاب توربو اپلیکیشنهای مورد نیاز و یوزر و پسورد اختصاصی پنل ردیابی همراه با آموزش کامل و نحوه استفاده از دستگاه و اپلیکیشنها را بصورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

نصب ردیاب خودرو

به منظور خرید و یا نصب ردیاب خودرو بر روی این لینک کلیک کنید: ردیاب خودرو

بسیاری از افراد می پندارند در صورتی که از سیستم های دزد گیر خودرو استفاده کنند دیگر خودروشان به سرقت نمی رود اما این تصور کاملا غلط است زیرا سیستم های دزد گیر توسط افراد دزد به راحتی از کار انداخته می شوند و وسایل و اشیا و حتی خودرو را به سرقت می برند اما استفاده از ردیاب و جی پی اس خودرو سبب می شود تا از اموال خود محافظت کنید. در واقع خرید ردیاب خودرو و یا خرید جی پی اس خودرو بهترین کاری است که شما می توانید برای امنیت خودرو خود انجام دهید با این کار شما می توانید از خودروی خود و یا عزیزانتان در مقابل سارقان حرفه ای محافظت کنید.

به این نکته باید توجه داشت که ردیاب ها و جی پی اس ها کاربرد های گوناگونی دارند و به همین دلیل در میان مردم بسیار محبوب و پر طرفدار هستند.

اگر شما فردی هستید که قصد خرید یکی از این ردیاب ها را دارید، باید این نکته را بدانید که با انتخاب های گوناگونی مواجه هستید پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید جی پی اس و ردیاب خودرو وارد سایت ما شوید و از مدل ها و برند های مختلفی که وجود دارند دیدن کنید به شما اطمینان می دهیم که هر کدام از آن ها می توانند انتخاب شما برای خرید ردیاب باشند.

خرید ردیاب

هنگامی که شما وارد سایت ما می شوید با مرور نکات خرید ردیاب خودرو و بررسی ویژگی های هر کدام از این ردیاب ها می توانید بر اساس نیازی که دارید اقدام به خرید کنید.

نصب ردیاب خودرو

امروزه ردیاب هایی تولید شده اند که ویژگی ها و پیچیدگی های بسیار زیادی را دارند  که این پیچیدگی ها سبب نصب مشکل تر آن نیز شده است هرچه ردیاب انتخابی شما پیچیده تر باشد دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود، اما هرچه ردیاب ساده تر باشد قیمت ارزان تری را دارد و ممکن است کیفیت و کارایی لازم را برای شما نداشته باشد اما این مشکل برای تمامی ردیاب های ارزان قیمت صدق نمی کند ممکن است ردیاب های ساده علاوه بر قیمت ارزان دارای کیفیت و کارایی بسیار بالایی باشد گاهی همین ردیاب ها ممکن است مدت بسیار زیادی عمر کنند.

نحوه نصب جی پی اس های سیمی و شارژی خودروها

اولین کاری که پس از خرید جی پی اس خودرو انجام می شود نصب آن بر روی خودرو می باشد باید دقت کرد که جی پی اس را در مکانی مناسب نصب کنید زیرا اگر جای نصب جی پی اس نامناسب باشد امکان خرابی و دزدیده شدن آن بسیار افزایش می یابد بهتر است جی پی اس در مکانی نصب شود که در شرایط بد آب و هوایی قرار نگیرد.

از آنجایی که ردیاب های خودرو به نوع شارژی و سیمی تقسیم می شوند بنابراین نصب هر کدام با دیگری فرق دارد به عنوان مثال برای نصب ردیاب شارژی نیاز به وقت زیادی ندارید و به راحتی نصب می شوند و امکان جا به جا شدن در تمامی نقاط ماشین را دارند بزرگترین عیبی که ردیاب های شارژی دارند این است که بسیار زود  شارژ خود را از دست می دهند و نیاز دارند تا در مدت زمان معینی شارژ شوند اما ردیاب های سیمی به برق خودرو وصل می شوند و به طور مستقیم از برق ماشین تغذیه می کند این نوع ردیاب ها نصب سخت تری نسبت به نوع شارژی دارند این نوع از ردیاب ها چون از برق ماشین تغذیه می کنند از کار نمی افتند.

نحوه نصب ردیاب آهنربایی خودرو به چه صورت می باشد؟

جی پی اس های آهنربایی خودرو همانطور که از نامشان پیداست دارای آهنربایی برای اتصال به نقاط مختلف خودرو می باشند برای نصب این آهنرباها کافی است که مکان مناسب نصب را پیدا کنید.

بهترین مکان نصب ردیاب های آهنی بر زیر خودرو و بر روی یک سطح فلزی صاف می باشد آهنربای این ردیاب ها بسیار قوی می باشد بنابراین نگران افتادن آن نباشید و به راحتی رانندگی کنید نصب ردیاب آهنربایی در زیر خودرو سبب می شود تا از باد و باران در امان باشد علاوه بر نصب در زیر خودرو ردیاب های آهنربایی این قابلیت را دارند تا در گلگیر و کاپوت ماشین نیز نصب شوند اما نباید این ردیاب را در نزدیکی وسایلی که گرمای زیادی تولید می کنند همانند اگزوز قرار داد پس از نصب ردیاب در مکان مناسب با اتصال ردیاب و سیم کارت به نرم افزار کار راه اندازی جی پی اس به پایان رسیده است.

نحوه فعال کردن جی پی اس خودرو به چه صورت است؟

پس از نصب جی پی اس نیاز به فعال کردن آن دارید اگر شما فردی هستید که سر رشته ای از وسایل برقی دارید به راحتی می توانید آن را فعال کنید با ما همراه باشید تا شما را با نحوه ی فعال سازی جی پی اس خودرو آشنا کنیم.

قرار دادن سیم کارت درون جی پی اس:

ابتدایی ترین کار برای فعال کردن جی پی اس قرار دادن سیم کارت درون آن است برای اینکار باید ابتدا یک سیم کارت را پانچ کنید و آن را در جای مخصوص ردیاب قرار دهید و آن را فشار دهید تا درون جای خود قفل شود توجه کنید که ابتدا سیم کارت را شارژ پولی کنید.

یافتن جعبه فیوز:

پس از قرار دادن سیم کارت در جای مخصوص خود نوبت به پیدا کردن جعبه فیوز می شود معمولا ردیاب هایی که قصد نصب آن را بر روی خودرو خود دارید دارای سیم برق اصلی، سیم سوئیچ پله و سبم اتصال به بدنه است ابتدا درب جعبه فیوز را بردارید و کلید ماشین را در حالت نیمه باز قرار دهید زیرا اگر کلید خودرو باز باشد می توان به راحتی سیم سوئیچ پله را پیدا کرد زیرا سوئیچ پله سبب روشن و خاموش شدن ماشین می شود برای پیدا کردن سیم برق باید با استفاده از فازمتر این کار را انجام دهید.

یافتن سه سیم اصلی ردیاب خودرو:

پس از یافتن فیوز اصلی وقت آن رسیده است که سه سیم قرمز، مشکی و نارنجی ردیاب را به مکان های مناسب آن وصل کنید با کمک نوشته ها و رنگ های روی جعبه فیوز می توانید سیم ها را درست وصل کنید اگر سیم ها را به درستی نصب کرده باشید چراغ های زرد و آبی چشمک خواهد زد.

ارسال پیامک:

ارسال پیامک آخرین گام نصب جی پی اس خودرو می باشد برای اطمینان از عملکرد درست دستگاه کافی است چند دقیقه با ماشین حرکت کنید تا از عملکرد صحیح دستگاه آگاه شوید شما می توانید با ارسال کلمهWHERE از عملکرد دستگاه مطلع و به موقعیت خودرو دسترسی پیدا کنید پیامی که به گوشی شما ارسال می شود شامل موقعیت زمانی و مکانی خودرو شما است.

بسیاری از افراد این نکته را بسیار یاد آوری می کنند که نصب ردیاب خودرو کاملا تخصصی است و نیاز به سیم کشی دارد.

اگر برق باتری قطع شود ردیاب از کار می افتد؟

این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که دستگاه های ردیاب خودرو یک سیستم هشدار دهنده دارند که هنگام قطع شدن برق سریع هشداری را برای فرد دارنده خودرو می فرستد اگر برق باتری شما قطع شود ردیاب خودرو تا ۲۴ ساعت بعد از قطع برق هم کار می کنند و اطلاعات مربوط به موقعیت خودرو را در خود ثبت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما