ردیاب شخصی
اسفند ۲۳, ۱۳۹۸
نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو

قبل از شروع کار نصب ردیاب خودرو، شما باید در نظر داشته باشید ،طرف شما که سعی در خنثی کردن و قطع کردن دستگاه ردیاب را دارند، سارقانی هستند که از نظر ضریب هوشی البته در ضمینه منفی، افراد سطح بالا و زیرکی هستند. شما باید دستگاه ردیاب را در جایی از خودرو بصورت کاملا مخفی نصب نمایید که در صورتیکه سارقین حتی شک بوجود دستگاه ردیاب در خودرو کنند، نتوانند آنرا پیدا کنند. نصابهای شرکت ردیاب توربو این کار را بصورت کاملا تخصصی انجام می دهند. ولی ما در اینجا در مورد نصب ردیاب توضیحاتی می دهیم که چنانچه شما حتی مقدار کمی در ضمینه برق خودرو آگاهی داشته باشید و در اصطلاح عامیانه آچار به دست باشید بتوانید خودتان دستگاه ردیاب را روی خودرویتان نصب کنید.

توجه داشته باشید که دومدل دستگاه جی پی اس موجود است.

١- ردیاب آهنربایی بدون نیاز به سیم کشی که با شارژ باطری داخلی دستگاه کار می کند.

٢- مدل نیازمند به نصب دائمی روی خودرو

هر کدام از این دستگاهها مزایا و معایبی دارند که شما بنا به نیازتان باید یکی از مدلها را انتخاب کنید.
در مدل آهنربایی که خود نیز شامل دو تریم نگهداری شارژ ٢ روزه و ٣٠ روزه می باشد، شما اصلا نیاز به سیم کشی روی خودرو ندارید و فقط کافیست جای مناسبی برای آن داخل یا خارج خودرو پیدا کنید آنرا به بدنه فلزی بچسبانید. البته الزامأ نیازی نیست که به جای فلزی چسبیده شود. در هر جایی از خودرو می توانید آنرا جایگذاری کنید. ولی اگر به جای فلزی بچسبانید بواسطه کشش آهنربایی دستگاه باعث می شود دستگاه در جای خود محکم بماند و تکان نخورد. این مزیت دستگاه ردیاب آهنربایی بود که نصب آن بسیار ساده و راحت می باشد ولی ایراد و سختی کار کردن با این مدل دستگاهها این است که شما نیاز به شارژ کردن آن دارید و همواره باید مراقب باشید که دستگاه ردیاب بواسطه اتمام شارژ باطری خاموش نشود. در اینجا لازم بذکر می باشد که شما می توانید همین دستگاههای آهنربایی را بصورت دائم بواسطه سیم کشی روی خودرویتان نصب کنید و مزیت آن نسبت به دستگاههای نوع دوم که بعد توضیح خواهیم داد این است که اگر برق خودرو یا برق دستگاه ردیاب قطع شود ، دستگاه مدت بیشتری روشن می ماند و بکار خود ادامه می دهد. دستگاههای نوع دوم، بعد از قطع شدن برق خودرو نهایتا ١٠ ساعت روشن می ماند. همه مدلهای ردیاب خودرو شرکت ردیاب توربو در صورت قطع شدن برق خودرو یا برق ردیاب بلافاصله به ادمینهای دستگاه که تا ۵ نفر قابلیت معرفی دارند اس ام اس هشدار قطع برق همراه با لوکیشن ارسال می کند.

٢- دستگاههای ردیاب نیازمند به نصب و سیم کشی روی خودرو

این دستگاهها بواسطه اینکه باطری درون آنها کوچکتر از مدل آهنربایی شارژی می باشد، ابعاد کوچکتری دارند و مخفی کردن آن داخل خودرو راحتتر می باشد. با نصب دائم آن روی خودرو دیگر نیاز به شارژ کردن ندارید و دستگاه بصورت خودکار از برق خودرو شارژ می شود و همچنین این مدل ردیابها بجز سیستم ردیابی به سیستم هوشمند دزدگیر خودرو با قابلیت ارسال پیامهای هشداری از جمله باز شدن درب خودن، روشن شدن خودرو، ضربه خوردن خودرو به گوشی موبایل شما نیز می باشد. مواردی که ذکر شد مزایای این مدل ردیاب بود. اما عیب این مدل ردیاب در مقایسه با مدل آهنربایی این است که شما نیاز به سیم کشی داخل خودرو دارید و نصب آن از دستگاههای آهنربایی سخت تر می باشد.

 

دستگاههای مدل ١٠٢ و ١٠٨ شرکت ردیاب توربو آهنربایی و مدل ٣٠٣ و ١٠٣ و ١٠۵ و ٣١١ نیازمند به نصب هستند و مدل OBD هم که بدون سیم کشی به سوکت دیاگ خودرو وصل می شود.

 

چنانچه شما بخواهید دستگاههای نیازمند به نصب را خودتان نصب کنید و تخصص زیادی هم در امر برق ندارید و یا اینکه می خواهید سیم کشی خودرو دست نخورد، کافیست که سیم قرمز دستگاه ردیاب را به برق مثبت خودرو و سیم مشکی را به شاسی یا برق منفی خودرو متصل نمایید. به همین سادگی دستگاه ردیاب شما روشن می شود و شروع بکار می کند. بقیه سیمهای دستگاه ردیاب مربوط به قسمت دزدگیر هوشمند دستگاه و قسمت خاموش نمودن خودرو بوسیله موبایل می باشد که توصیه می شود در صورتیکه تخصصی در این زمینه ندارید نصب ردیاب خودرو یتان را به نصابهای متخصص شرکت ردیاب توربو بسپارید.

  • دستگاه ردیاب هر جایی از خودرو قابل نصب می باشد. امواج جی پی اس در دستگاههای باکیفیت براحتی از شیشه و پلاستیک و حتی از فلز عبور می کند و در این مورد تقریبا محدودیتی برا جایگذاری وجود ندارد. شما می توانید دستگاه را داخل داشبورد ، زیر صندلی ، داخل درب خودرو ، داخل صندوق عقب، فاصله بین سقف فلزی و موکت محافظ آن ، داخل کاپوت، داخل کنسول وسط صندلیهای جلو و هر جای دلخواه دیگری جایگذاری کنید.
  • از اینکه برق دستگاه ردیاب بصورت صحیح وصل شده است اطمینان حاصل نمایید. سیم کارت ردیاب را بصورت صحیح طبق توضیحات کاتالوگ شرکت ردیاب توربو در شیار دستگاه قرار دهید و منتظر شوید چراغ سبز دستگاه بصورت چشمک زن روشن شود. میکروفون دستگاه را در جایی قرار دهید که هم مخفی باشد و هم کیفیت شنود داخل کابین خودرو خوب باشد. کلید اضطراری SOS را در نزدیکی راننده در جایی نصب کنید که هم در مواقع اضطراری دسترسی به آن راحت باشد و هم مخفی باشد.
  • سیمها رو مرتب و دسته بندی کنید و با بست کمربندی محکم کنید. محل وصل شدن سیمها را بخوبی عایق بندی کنید.
  • بعد از نصب سخت افزاری دستگاه نوبت به قسمت نرم افزاری ردیاب می رسد. شرکت ردیاب توربو اپلیکیشنهای مورد نیاز و یوزر و پسورد اختصاصی پنل ردیابی همراه با آموزش کامل و نحوه استفاده از دستگاه و اپلیکیشنها را بصورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما