چگونه از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری کنیم؟

سرقت لپ تاپ
سرقت لپ تاپ
دی ۲۸, ۱۴۰۰
فناوری ای جی پی اس چیست؟
فناوری ای جی پی اس چیست؟
دی ۲۸, ۱۴۰۰
چگونه از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری کنیم؟

 

همه ساله ماشین های زیادی به سرقت می روند. متاسفانه آمار خودروهای سرقتی روز به روز در حال افزایش است.که می‌تواند به علت ضعیف بودن قفل خودروها نیز باشد به طور میانگین ۳ دقیقه زمان نیاز است تا قفل ماشینی باز شود و سارقان با دزدیدن ابزارآلات جانبی خودرو و یا اسقاطی کردن خود ماشین به ماشین ها دستبرد می زنند.

شیوه های مدرنی که برای سرقت وجود دارد همیشه مالکان خودرو را نگران می کند. این در حالی است که بیشتر این سرقت ها مربوط به خودروهای پراید و پژو می باشد و استان تهران بیشتر این سارقان را دارد. حال این سوال پیش می آید که چگونه باید جلوی سارقان ایستاد و راهکارهای مقابله با سارقان چه می باشد؟ نمی شود که همیشه در کنار خودرو بود و از آن مراقبت کرد پس باید برای محافظت از خودرو خود چه کارهایی انجام دهیم؟همراه ردیاب خودرو باشید.

چگونه از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری کنیم؟

از قرار دادن خودرو در مکان های خلوت بپرهیزید.

ساده ترین روشی که برای سارقان وجود دارد این است که شیشه خودرو را شکسته و از این طریق به آن دست برد بزنند که این روش سرقت بیشتر در مکان‌های خلوت امکانپذیر است تا مکان های مملو از جمعیت و یا باز کردن ماشین در مکان‌های خلوت راحت‌تر انجام می‌شود.

درهای خودرو را قفل کنید.

از قفل بودن در های خودرو مطمئن شده و حتما چک کنید که همه درها قفل باشد. همچنین از قرار دادن وسایل قیمتی در خودرو بپرهیزید. حتی اگر یک کیف خالی بر روی صندلی ماشین قرار دهید سارق را تحریک می‌کند که به ماشینت دستبرد زده و در صورت خالی بودن کیف اقدام به سرقت سیستم صوتی و غیره کند.

چگونه از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری کنیم؟

قرار دادن دزدگیر بر روی ماشین

اگر شما از یک دزدگیر با کیفیت و ایمنی استفاده کنید خیالتان راحت است که ماشینتان در امان خواهد بود. همچنین دزدگیرهایی وجود دارد که در صورت سرقت می تواند با پلیس تماس حاصل کرده و پلیس زودتر از خودتان به محل حادثه برسد.

کلید یدک ماشین را در جای مناسب قرار دهید.

مراقب باشید که کلید یدک ماشین را درون ماشین قرار ندهید و حتماً آن را در جایی امن قرار داده که دست سارقان به آن نرسد. چرا که قرار دادن کلید یدک در جایی نامشخص یعنی همان لقمه آماده برای سارقان.

خرید ابزارآلات جانبی برای قفل ماشین

شما میتوانید با خرید قفل فرمان، قفل پدال، قفل چرخ قسمتهای مختلف ماشین را از دستبرد سارقان در امان نگه دارید و به این طریق جلوی آنها را بگیرید.

ردیاب ماشین

چگونه از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری کنیم؟

قرار دادن ردیاب بر روی ماشین ایمنی ماشین را بالا برده و شما می توانید با خیال راحت ماشین را پارک کرده و به کار خود برسید بنابراین می‌توان جی‌پی‌اس را بهترین وسیله نگهدارنده خودرو به حساب آورد چراکه در صورت به سرقت رفتن ماشین می توانید به راحتی موقعیت آن را شناسایی کرده و ماشین خود را از چنگال سارقان نجات دهید.

دزدگیر بهتر است یا ردیاب

دزدگیر همانطور که از نامش پیداست وسیله ای برای جلوگیری از به سرقت رفتن ماشین می باشد اما ردیاب از به سرقت رفتن ماشین جلوگیری کرده و در صورت سرقت شدن می توان موقعیت آن را شناسایی کرد. ردیاب وسیله دومنظوره و علاج پس از واقعه نیز می‌باشد و به مالک خودرو این اطمینان را می دهد که ماشین در امان است.

ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که دزدگیر گرانتر است یا ردیاب؟ در پاسخ باید بگوییم برخلاف آنچه تصور می کنید دزدگیرها که در انواع متفاوتی عرضه می شود از ردیابهای خودرو گران تر بوده و همانطور که گفته شد کارایی کمتری دارند پس پیشنهاد ما به شما ردیاب های خودرو می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما