راه های جلوگیری از سرقت خودرو چیست؟

تفاوت دزدگیر ماشین با سیستم های ردیاب خودرو
تفاوت دزدگیر ماشین با سیستم های ردیاب
آبان ۲۴, ۱۳۹۹
ردیاب خودروی ماشین های ایرانی | آشنایی با انواع ردیاب ها
آبان ۲۴, ۱۳۹۹
راه های جلوگیری از سرقت خودرو

این مقاله به منظور آگاهی شما از راه های جلوگیری از سرقت خودرو آماده شده است. جهت کسب اطلاعات با ما همراه باشید. همچنین برای مشاهده ردیاب خودرو و یا خرید ردیاب خودرو و خرید جی پی اس خودرو کلیک کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خودروی شما تا چه میزان ضد سرقت است؟

برای پی بردن به پاسخ این سوال بهتر است مطالب ارائه شده در این مقاله را دنبال کنید و نکاتی را برای محافظت بهتر از اتومبیلتان را مطالعه کنید. در راستای تلاش انجام گرفته برای کاهش سرقت وسایل نقلیه، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای بهبود امنیت خودرو و محافظت از آن در برابر سرقت انجام دهید. چه به فکر خرید وسیله نقلیه جدید باشید و چه به فکر نگهداری درست از وسیله نقلیه فعلی خود، بهتر است این نکات پیشگیری از سرقت را در نظر داشته باشید.

  • در محیط کار و حین کار کردن، وسیله نقلیه خود را بدون مراقبت رها نکنید.
  • با جا گذاشتن اشیای قیمتی در ماشین به خصوص در جایی که از بیرون دید دارد به دزدان دلیل ندهید که وسیله نقلیه شما را بدزدند. اگر مجبور شدید وسایل با ارزش را در خودرو بگذارید، آنها را در صندوق عقب قرار دهید.
  • استفاده از قفل فرمان را هیچ وقت فراموش نکنید.
  • وسیله ی نقلیه خود را در صورت امکان در پارکینگ پارک کنید.
  • خودروی خود را در پارکینگ ها و مکان هایی که دارای نور مناسبی هستند، پارک کنید و در صورت امکان سعی کنید در یک مکان امن با یک مأمور یا دوربین های امنیتی پارک کنید.
  • هنگام پیاده شدن و ترک ماشین شیشه ها را بالا زده و از قفل بودن درها اطمینان حاصل کنید.
  • وسیله نقلیه خود را با یک سیستم امنیتی مسلح کنید.( بهتر است هنگام خرید خودرو دقت داشته باشید که وسیله ی نقلیه به یک سیستم امنیتی مجهز شده باشد.)
  • با استفاده از ترمز اضطراری و چرخاندن چرخ های خود به سمت طرفین، جابجایی وسیله نقلیه خود را برای سارقان دشوارتر کنید.

چگونه می توان از خودرو در برابر سرقت جلوگیری کرد ( راه های جلوگیری از سرقت خودرو )؟

امنیت خودرو را افزایش دهید

امنیت خودرو| جلوگیری از سرقت خودرو

نصب ردیاب، نصب سنسورهای هشدار دهنده و دوربین های مدار بسته می تواند به طور قابل توجهی احتمال سرقت وسیله نقلیه شما را کاهش داده و امنیت فضای باز منزل شما را بهبود بخشد. همچنین استفاده از سایر ابزار های پیشرفته ی امنیتی مانند: قفل فرمان، قفل لاستیک و…

یک مکان امن برای کلید خودرو تعیین کنید

مکان امن برای کلید خودرو

بیش از نیمی از مردم هنگام بازگشت به خانه، کلیدهای ماشین خود را در سطوح مختلف یا روی قلاب می گذارند. به همین دلیل ۳۷٪ از اتومبیل ها پس از ورود سارقان به خانه و گرفتن کلید به سرقت می روند.

ایجاد یک فضای مشخص برای کلیدهای شما می تواند به کاهش احتمال سرقت کمک کند. ترجیحا مکانی انتخاب شود که کلید قابل مشاهده نباشند مانند کیسه یا کشو…

از طرفی هنگام پیاده شدن از خودرو حتما توجه داشته باشید که تمام درها و پنجره ها را قفل کنید و اطمینان حاصل کنید که همه افراد خانواده نیز زمان استفاده از خودرو همین کار را می کنند.

یک سیستم ضد سرقت نصب کنید

سیستم ضد سرقت

طبق نظرسنجی ها، فقط حدود یک دهم مردم از سیستم هشدار ضد سرقت استفاده می کنند. این سیستم برای جلوگیری از روشن شدن موتور وسیله نقلیه شما طراحی شده است. سرمایه گذاری در این فناوری می تواند به طور قابل توجهی شانس سارق را در راه اندازی ماشین شما کاهش دهد.

بیمه

بیمه ماشین

ممکن است فکر کنید که این گزینه پیشنهاد مناسبی نیست، اما استفاده از بیمه اتومبیل جامع خساراتی را که ممکن است از سرقت وسیله نقلیه شما اتفاق بیفتد پوشش می دهد. حق بیمه شما به بدنه، مدل و سن وسیله نقلیه شما بستگی دارد اما با پوشش دادن پیامد های ناشی از سرقت احتمالی  از شما محافظت کرده و آرامش خاطر را به دنبال دارد.

مجهز کردن خودرو به دستگاه GPS (ردیاب خودرو)

مجهز کردن خودرو به دستگاه GPS

برای اتومبیل خود دستگاه GPS نصب کنید، تا در صورت مورد سرقت قرار گرفتن آن را ردیابی کنید. در این صورت با داشتن سیستم ردیاب خودرو اگر سریع اقدام کنید احتمال گرفتن دزد و بازیابی ماشین بدون آسیب بسیار زیاد است. لازم به ذکر است که نصب این دستگاه ها به طور کلی آسان است و برای این کار فقط ردیاب را به درگاه یا خروجی OBD-II ماشین متصل می کنید و با استفاده از یک برنامه در تلفن هوشمند یا تبلت مکانی که خودرو در آن قرار دارد و تمامی مسیر هایی که از آن گذر کرده است را ردیابی می کنید. توجه داشته باشید که برای پشتیبانی از ویژگی های GPS معمولا باید هزینه طرح داده و یا اشتراک ماهانه خریداری شود.

چرا باید ردیاب GPS برای اتومبیل خود خریداری کنید؟

همانطور که پیش تر ذکر شد هنگامی که وسیله نقلیه به سرقت می رود، ردیابی آن بسیار دشوار است و برای بیشر اوقات سارقان حرفه ای جهت جلوگیری از گرفتار شدن پلاک خودرو را تعویض می کنند. یک ردیاب GPS می تواند محل حمل ماشین دزدیده شده را مشخص کند تا بتوانید اموال خود را بازگردانید.

علاوه بر این با نصب بودن ردیاب در خودرو می توانید رانندگی اعضای خانواده را پیگیری کنید. ممکن است فرزند نوجوان شما که شوق رانندگی دارد بدون اطلاع شما از اتومبیل استفاده کند و یا ممکن است والدین مسن شما بخواهند همچنان استقلال خود را داشته باشند و مسلما این مسئله برای شما نگران کننده خواهد بود. در این صورت با نصب بودن ردیاب GPS در ماشین آنها می توانید راهی عالی برای نظارت بر ایمنی آنها داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که همه اعضای خانواده در جایی که نباید باشند نیستند و از همه مهم می توانید سرعت آنها هنگام رانندگی را نیز کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما